Penzion

Vítáme Vás ve zrekonstruované vile, která se nachází v krásném prostředí na břehu rybníka Pustý v Blatné. Neopakovatelná atmosféra místa na periferii malebného jihočeského městečka s bezprostředně navazujícími lesy přímo láká k relaxaci a odpočinku. Okolí penzionu i města umožňuje návštěvníkům všestranné vyžití spojené s turistikou, cykloturistikou, koupáním, rybařením, houbařením apod. Samotná Blatná, město založené ve 13 stol. s bohatou kulturní tradicí, historickými památkami a širokým sportovním zázemím, patří mezi stále více vyhledávaná centra.

Ubytování je v jednolůžkových i vícelůžkových pokojích (některé pokoje jsou s kuchyňskou linkou), vlastním sociálním zařízením (WC, sprchový kout / vana, umyvadlo), televizí + satelit a bezplatným připojením na internet (kabelové i wifi připojení). Parkování je přímo u penzionu.

Penzion nemá stálou recepci, proto prosíme, pokud je to možné, dodržujte dohodnutý čas.

V den příjezdu bude Váš pokoj, apartmá economy, apartmá připraven od 14ti hodin. V den odjezdu Vás žádáme o uvolnění pokoje do 10ti hodin (změny dle dohody).

V celém objektu penzionu je zákaz kouření!

Secesní budova

Vilu Miloně Böhma (1853-1919) projektoval v roce 1909 Čeněk Micka, významný pražský architekt. Stavba byla dokončena na podzim roku 1910.

Pan Miloň Böhm věřil ve velký rozkvět města Blatné a blaho blatenských občanů, což vyjadřuje sousoší v průčelí budovy.

Manželé Böhmovi neměli děti a proto vila měnila své majitele a celé období chátrala. Opravy se dočkala až v roce 2005, kdy nový majitel začal s náročnou rekonstrukcí. S největší pečlivosti se snažil zachovat původní ráz budovy.

O úspěšnosti rekonstrukce se můžete přesvědčit i vy…

Šedá budova

Když měla výročí 100 let secesní budova, byla na prodej ve zchátralém stavu nemovitost v blízkosti, proto jsme se rozhodli koupit a využít tuto stavbu k ubytování o které je v Blatné velký zájem …… a začalo se stavět.

Tato budova vyjadřuje svým architektonickým pohledem stavby začátku 21. století.

Penzion byl dokončen v roce 2016.

Zahradní dům

Secesní vila potřebovala určité zázemí (kotelna, prádelna, sušárna) a tak zde byl před 100 lety naprojektován zahradní dům. Krom zázemí sloužila polovina domu k odpočinku. Byl zde krásný výhled na rybník, což umožňoval prosklený štít domku.

V této budově, které  zůstal název Zahradní dům, se v přízemí nachází recepce a jídelna (ve které podáváme snídaně). V 1. patře je apartmá economy.

Snídaně se podávají v době od 7:00 do 8:30 hodin nebo dle předchozí domluvy. 

Za pěkného počasí si snídani můžete vychutnat venku s výhledem na rybník.

Parkování v areálu

Pro hosty, kteří přijedou autem, zde máme vlastní parkoviště, které je uzavíratelné.

Vítáme cykloturisty, kterým nabídneme uzamykatelnou kolárnu.